HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

Bölüm Başkanının Mesajı

28.05.2018 Pzt 02:13
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI
 
Kıymetli Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğrencilerimiz,
 
İçinde bulunduğumuz zaman dilimine uzun zamandır “İletişim Çağı” denilmektedir. İnternetin yaşamlarımızda yer almasıyla başlayan ve sonrasında hızla gelişen teknolojinin etkisiyle hemen herkes her an birbiriyle ve dünya ile iletişim halindedir. İletişim çağında sadece bireyler değil, kurumlar, şirketler ve markalar da bu yeni mecralarda kendilerini hedef kitlelerine anlatmak, tanıtmak ve etkin bir şekilde iletişim kurmak durumundadırlar. Kurum ve kuruluşları hedef kitleleri ile buluşturan iletişim araçlarının ve iletişim kanallarının bu kadar çeşitlendiği günümüz dünyasında, doğru iletişim stratejilerini geliştiren ve doğru kanallarda etkin bir şekilde uygulayan, iletişim becerileri yüksek ve analiz becerileri gelişmiş profesyonel iletişim uzmanlarına her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, günümüzde oldukça önemli bir alan olan gelişen iletişim ortamında geleceğin öncelikli meslekleri arasında yer alan iletişim uzmanlarını yetiştirmek ve bu alanda akademik çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuştur. Gelişen teknolojilerle birlikte iletişim ortamları ve iletişim yöntemleri çeşitlenmekte ve farklılaşmakta ve yeni bir halkla ilişkiler anlayışı ortaya çıkmaktadır. İletişim dünyasını yakından takip eden ve programımıza entegre eden profesyonel akademik kadromuz, teorik bilgilerin yanı sıra iletişim dünyasını tüm detaylarıyla bütüncül bir çerçeveden özümseyebilen öğrenciler yetiştirmektedir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunlarımızın kurum ve kuruluşların tüm paydaşları ve hedef kitleleri ile doğru ve etkin iletişim kurabilmeleri için kampanyalar tasarlayıp uygulayabilen, stratejiler geliştirebilen, iletişim faaliyetlerini üstlendikleri kurumun iletişim dilini oluşturabilen, hedef kitle ile iletişimini doğru bir şekilde konumlandırabilen, analitik düşünme becerilerini geliştirebilen, sorunları hızlı ve akılcı biçimde çözebilen bireyler olmalarını hedeflemekteyiz. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, öğrencilerimize bu becerilerini geliştirmek için teorik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerde kampanyalar yoluyla öğrendiklerini uygulama fırsatı da sunmaktadır. Kampanyaları için fotoğraflar ve kısa filmler çeken, reklamlarını tasarlayan öğrencilerimiz geleceğin başarılı birer iletişim uzmanı, kurumsal iletişim yönetici adayı, reklam ve tanıtım ajansları yönetici adayı olarak yetişmektedir.
 
Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dilerim.

Dr. Öğr. Üyesi Sarp BAĞCAN
Bölüm Başkanı

 
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01