HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

Bölüm Hakkında

08.06.2018 Cum 12:36
GENÇ İLETİŞİMCİLER GELİŞİM’DE YETİŞİYOR

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü olarak 4 yıllık süre içinde sektöre hizmet edebilecek yaratıcı ve analitik düşünen  ‘genç iletişimcileri’ yetiştiriyoruz.  Stratejik iletişim konusunda deneyimli,  teori ve uygulama konusunda bilgili uzmanlar, halkla ilişkiler sektörüne de ivme kazandırıyor. En büyük hedefimiz ise öğrencilerimizin paydaşlarımızla birlikte gerek üniversite içi, gerekse dışında yaptığımız etkinliklerle sektör deneyimine sahip profesyoneller olmaları. Bunun içinde Atölye ve proje çalışmalarıyla, öğrencilerimizin uygulama becerilerinin farklılaşması ve gelişmesi sağlanıyor. Ayrıca Bölüm programı tamamlayıcı derslerden oluşan, çok sayıda seçmeli derslerle desteklenen, öğrencinin farklı bölümlerden istediği dersleri alabilmesine açık, dinamik yapıda hazırlanmış bir programı sunuyoruz.  Ayrıca, bu Bölümden mezun olan öğrencilerimiz, akademik anlamda kendilerini yetiştirmek için ilgili alanlarda yüksek lisans programlarına katılmaya da hak kazanıyorlar.

"İLETİŞİM GELİŞİM’LE  BAŞLAR"

FARKIMIZ

Özellikle günümüzde Türkiye’de kurumsal firma sayısının her geçen gün artması ve bu firmaların çoğunda kurumsal iletişim departmanı olması, iletişimcilere yeni iş kapıları açmaktadır. Bölüm olarak uzmanlığımız ise Kurumsal iletişim’dir.  Kurumların iç ve dış paydaşları ile olan ilişkilerini yönlendirecek iletişimciler; itibar yönetimi, marka yönetimi, sosyal sorumluluk yönetimi, imaj yönetimi, sponsorluk, kurumsal kimlik, pazarlama iletişimi, lobicilik, kriz iletişimi gibi alanlarda hizmet vermektedir.
 
ÇALIŞMA ALANLARI
                Bu bölümden mezun olan öğrenciler ilgi ve yeteneklerine göre aşağıdaki alanlarda çalışabilmektedir:
·         İletişim danışmanı
·         Tanıtımcı
·         Reklamcı
·         Pazarlama iletişimi uzmanı
·         Yaratıcı Yazar
·         Medya Planlamacısı
·         Medya Kurumlarında Araştırmacı
·         Halkla ilişkiler uzmanı
·         Müşteri ilişkileri yöneticisi
·         Siyasal-Kurumsal Danışman

Ayrıca yine Bölüm mezunlarımız, Halkla ilişkiler Ajanslarında, Reklam Ajanslarında, Medya Planlama Ajanslarında, Belediyelerde, Siyasal Kurum ve Kuruluşlarda, Kamu sektöründe, Sivil Toplum Örgütlerinde ilgili işleri yapabilmektedir. 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01