İŞLETME (İNGİLİZCE)

Facebook Ve Ray-Ban Ortaklığında Üretilen Akıllı Saat Ray-Ban Stories’i Kullanıcılara Duyurdu

13.09.2021 Pzt 03:25

İGÜ Haber
Geçtiğimiz günlerde giyilebilir teknoloji ürünlerine bir yenisi daha eklendi. Rayban ve facebook ortağında gerçekleşen akıllı gözlükler “Ray-Ban Stories” adı ile kullanıcılara tanıtıldı.
Gözlük facebook’un tüm sosyal medya uygulamalarını işletim sistemi gibi çalıştırma özelliğine sahip. Ürün ilk bakışta basit bir güneş gözlüğü gibi görünse de telefona gerek kalmadan deneyimlerimizi kaydetme ve paylaşma imkânı sunan 5 MP çözünürlüğünde iki adet kamerayı bünyesinde barındırıyor.
Instagram, Messenger, WhatsApp ve Facebook uygulamaları ile entegre şekilde çalışan bu akıllı gözlük,  Full HD video kaydedebiliyor ve 4K çözünürlük kalitesinde fotoğraflar çekebiliyor. Çevredeki ışık ve hareketlere duyarlı olduğu için görüntüler, doğrudan gördüğümüz şeyin yansıması gibi ekranlara aktarılabiliyor.
Ürün aynı zamanda sahip olduğu hoparlör sayesinde müzik dinlemek ve telefon görüşmesi yapmak gibi imkanlar da sunuyor.6 Farklı renk seçeneği ve 4 farklı klasik Ray-Ban gövdesine sahip olan ürün, kutusuna koyulduğu anda şarj edilebiliyor.
300 dolardan şimdilik sadece ABD ve Kanada’da satışa çıkan ürünün yakın zamanda pek çok ülkede satışa sunulması bekleniyor.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01