RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA

Bölüm Başkanının Mesajı

28.05.2018 Pzt 11:54

Değerli Öğrencilerimiz,

Geride bıraktığınız zorlu ve yorucu çalışma sürecinin ardından meslek hayatınıza attığınız adımların başlangıcı olan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde artık çok keyifli ve dolu dolu anlar yaşamaya başlayacaksınız. Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü olarak birlikte geçireceğimiz dört yıl içerisinde yalnızca mesleğinizle ilgili değil sizlere bir ömür boyu doğru yönü bulmanızda pusula olacak çeşitli kazanımlar elde edeceksiniz. Bizler bu süreçte Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü akademik kadrosu olarak uluslararasılaşma stratejisine uygun eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra bilgi ve deneyimlerin aktarılabileceği her alanda sizleri destekliyor olacağız.

Teknolojinin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmasıyla beraber iletişim alanında da hızlı ve etkin dönüşümler yaşanmaya başladı. Bu dönüşümün en baş döndürücü gelişmeleri ise konvansiyonel medyanın yerini, yavaş yavaş dijital medyaya bırakması ve sosyal medyanın hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi oldu.
Değişen izleyici, dinleyici ve okuyucu akışkanları medyanın ve eğitim kurumlarının da değişimini zorunlu kıldı. Hal böyle olunca; iletişim bilimleri eğitimi veren tüm kurumlar, zamanla kendi içinde yeniliğe ve dönüşüme ayak uydurmaya çalıştı. Ancak bu dönüşüme en kısa sürede adapte olan ve rekabetçi yönü ağır basan kurumlar eğitimde fark yarattı. Yenilikçi yapısıyla Gelişim Üniversitesi olarak ‘Eğitimde Gelişim’ vizyonuyla en kısa sürede doğru biçimde adapte olmamız, uyguladığımız kaliteli ders programımız ve profesyonel akademik kadromuzun yer aldığı Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ile iletişimde başarımızı ortaya koyduk.

Tüm bunların yanı sıra sahip olduğumuz değerler ve bağlı olduğumuz ilke ve inkılaplar ışığında öğrencilerimize iletişim bilimi, radyo-televizyon yayıncılığı, sinema yapımcılığı alanlarında kaliteli ve profesyonel eğitimler vermeye devam ediyoruz. Uygulama alanlarımızla verilen teorik eğitimlerin pekiştirilmesini ve böylece öğrencilerin sektöre nitelikli eleman olarak yetiştirilmesini sağlıyoruz.
 
Kıymetli öğrencilerimiz, sizleri aramızda görmenin heyecanını yaşıyor, kalan öğrenim hayatınızda verimli ve başarılı yıllar geçirmenizi temenni ediyoruz.      
 

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Sinem TUNA

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01