RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA

Bölüm Başkanının Mesajı

28.05.2018 Pzt 11:54
Değerli öğrencilerimiz;
 
İçinde bulunduğumuz dijital çağda görsel anlatıların her zamankinden daha fazla ön plana çıktığına hep birlikte şahit olmaktayız. Bununla birlikte, ülkemiz on yılı aşkın süredir televizyon ve sinema alanda üretilen eserler ile dünya pazarında dikkat çeken başarılara imza atmakta. Uluslararası ortaklıkların da etkisiyle her geçen gün daha fazla iş alanının doğduğu medya sektöründe, nitelikli üretimler yapabilecek insan kaynağına olan ihtiyaç ise hızla artıyor. Tüm bu veriler ışığında, iletişim anabilim dalının en eskilerinden olan Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünün güncelliğini korumaya devam edeceğini söylemek mümkün.
 
2013-2014 eğitim-öğretim yılında, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesi altında faaliyetlerine başlayan Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümümüz, AQAS tarafından 2018 yılında akredite edilmiş olup, sizlere çağın gerekliliklerini karşılayacak en ideal eğitimi vermeyi hedef edinmiştir. Akreditasyon sürecinde “Sinema ve Televizyonda Yönetim” anlayışıyla güncellenen bölüm müfredatımız, mezunlarımıza alışılagelmişin aksine yalnızca yönetmen, senarist, görüntü yönetmeni veya kurgu sanatçısı olarak değil, aynı zamanda medya sektörünün farklı iş kollarında da çalışabilecekleri eğitim imkanı sunmaktadır.
 
İİSBF çatısı altında olmanın avantajıyla bölümün alan derslerinin dışında, fakültemizin diğer bölümlerinin seçmeli dersleri de tercih edilebilmekte ve disiplinler arası bir eğitim alınabilmektedir. Hâlihazırda, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü’yle iç paydaşlığımız bulunmaktadır. Yan dal ve ikinci bir diploma anlamına gelen ÇAP (çift anadal) imkânıyla ikinci bir bölümde daha okuma imkânına; Erasmus programıyla anlaşmalı olduğumuz Belçika ve Portekiz’de 6/12 ay eğitim alma imkanına da sahipsiniz.
 
Sonu hayallerinize varacak yolun gereği olan eğitim sürecinde, içtenlikle emek veren sizlere eşlik etmekten onur duyarız.
 
 
Sevgi ve saygılarımla…
 
Dr. Öğr. Üyesi Nisa Gülener YILDIRIM
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01