REKLAMCILIK

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

02.09.2019 Pzt 10:57
Değerli Öğrenciler,

Günümüz dünyasında gerek lokal ve gerekse global bağlamda ticari faaliyetler oldukça önemli bir konumdadır ve bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde reklamcılık büyük bir etkiye sahiptir. Yeni iletişim teknolojilerinin geliştirilmesinin bir çıktısı olarak geleneksel reklam mecralarına alternatif reklam mecralarının da eklenmesi ile reklam, yaşantılarının her alanında bireylerin karşılarına çıkmaktadır. Hayatın bu kadar içinde olan reklam sektöründe; doğru reklam ve iletişim stratejileri geliştirerek, etkili bir biçimde ve doğru mecralarda uygulayabilecek nitelikte reklamlar tasarlayacak profesyonel reklamcılara olan ihtiyaç da gün geçtikçe artmaktadır.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Reklamcılık Bölümü, günümüz dünyasında oldukça önemli bir alanı kapsayan reklam sektörüne geleceğin reklamcılarını yetiştirmek ve bu alanda akademik faaliyetler gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Gelişen iletişim teknolojileri ile iletişim dünyasında yaşanan yenilikleri ve çeşitlilikleri yakından takip ederek programımıza entegre eden profesyonel akademik kadromuz ile reklam ve iletişim alanını tüm detayları ile bilen öğrenciler yetiştirmekteyiz.

Reklamcılık Bölümü olarak; mezunlarımızın kişi, kurum ve kuruluşların reklam ve iletişim amaçlarını hedef kitlelerine doğru ve etkili bir biçimde aktarabilmeleri için tasarımlarda ve bu tasarımlar ile iletişimlerde bulunan, stratejiler geliştiren, analitik düşünme yeteneği gelişmiş, problemleri hızlı ve akılcı şekilde çözebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Reklamcılık Bölümü olarak ayrıca; öğrencilerimizin reklam ve iletişim alanlarında ve bu alanlarla ilişkili diğer alanlarda da entelektüel birikimlerini ve bu doğrultuda da donanımlarını artırmak, yeteneklerini geliştirebilmek adına teorik derslerin yanı sıra öğrendikleriyle pratik kazanabilecekleri uygulamalı ders fırsatı da sunmaktayız. Etkili ve başarılı reklam tasarımları ve reklam iletişimleri gerçekleştiren, geleceğin başarılı reklam tasarımcılarını, uzmanlarını, yöneticilerini, iletişimcilerini yetiştirmekteyiz.

Başarıların tüm öğrencilerimizle olduğu bir eğitim-öğretim yılı dilerim…

Sevgilerimle…
 
Doç. Dr. Hüseyin DİKME
Reklamcılık Bölüm Başkanı
 
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01