REKLAMCILIK

Erasmus+

07.05.2020 Per 04:51
Erasmus Programı
Erasmus (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) Programı; 1987 yılında başlayan ve halen devam etmekte olan, Avrupa ülkelerindeki öğrencilerin değişimde bulunduğu bir programdır.
Aynı akademik yıl içerisinde 3 ile 12 ay arasında başka bir ülkede eğitime devam edebilme imkanı tanıyan Erasmus Programı’nda, öğrencilere yurtdışındaki süre boyunca Avrupa Birliği’nin kaynakları doğrultusunda sağladığı hibe programları ile de destekte de bulunulmaktadır. Program kapsamında gidilen ülkeden geri dönüldüğünde, söz konusu süre boyunca alınan derslerin intibakı yapılarak dönem kaybının yaşanması da önlenmektedir.

Başvuru Koşulları
Her akademik yılı için başvuru şartlarında farklılıklar olabilmektedir. Bu nedenle güncel şartlar, ilgili akademik yıl için duyurulan ilan metninde belirtilmektedir. Bununla birlikte öğrenim hareketliliğine ilişkin genel esaslar aşağıdadır: 
  1. Öğrencinin programa katılacağı dönemde en azından ikinci sınıf olması & mezuniyet öncesi en az 30 ECTS değerinde denkliği yapılabilecek dersin bulunması,
  2. Genel not ortalaması (GNO)'nın Önlisans/Lisans seviyesinde en az 2.20/4.00, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde ise en az 2,50/4.00 olması.
Not: Hareketliliğe katılacak öğrencilerin tam zamanlı olması ve eğitim alacağı dönem için 30 ECTS (AKTS) kredisini takip edebilecek ders yükünün olması gerekmektedir.

Üniversitemizin anlaşmalı olduğu üniversiteler için tıklayınız.

 
Öğrenciler öğrenim hareketliliği programına ek olarak, staj hareketliliği için de Erasmus Programı’na başvurulabilmektedir. Staj hareketliliği kapsamında yerleştirilecek olan öğrencilerin en az 2 ay, en fazla 12 ay süreyle staj yapma hakları bulunmaktadır. Staj, yaz dönemi de yapılabilmektedir.
 
Erasmus Bölüm Koordinatörü: Arş. Gör. Aydan Ünlükaya


Erasmus+ hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01