TURİZM REHBERLİĞİ

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

29.05.2018 Sal 02:24

Değerli Öğrencilerimiz, 

 

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle  her geçen yıl turizm potansiyelini ve turist sayısını arttıran ülkemiz, değerine değer katacak donanımlı turizm rehberlerine ihtiyaç duymaktadır. Çünkü yetişecek her donanımlı, girişimci, yenilikçi, rekabetçi ve uluslararasılaşma standartlarına uygun kültür ve tarih seviyesi yüksek turist rehberleri ülkemiz için katma değer görevi görecektir. Ülke ekonomisine katkıları, Türkiye’yi dünyada tanıtma gibi pek çok konuda ülkemizde destek olacaklardır.

Okulumuzda bu anlamda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında başladığı uluslararası düzeydeki profesyonel ve kaliteli eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam ederek, ülkemiz için önemli değeri olan bu meslek grubunu yetiştirmeye devam etmektedir. Okulumuz ve Turizm Rehberliği Bölümü’ndeki akademik kadromuz sağlıktan, kültüre, politikten, dinlenmeye pek çok turizm şeklini teorik olarak öğretmenin yanı sıra uygulamalı olarak öğretmektedir.  Bu sayede öğrencilerimiz mesleklerine bir adım daha yaklaşmış olup, işi, işin mutfağında öğrenmiş olacaklardır.

Turizm Rehberliği Programı’nın mesleki hayatlarına başarılı ve donanımlı turist rehberleri yetiştirme hedefinin yanı sıra  iyi derecede yabancı dil bilen, kültürel seviyesi yüksek, yenilikçi, uluslararasılaşma stratejisine uygun, ülkemizdeki tabiat ve kültür varlıkları hakkında yüksek bilgi, birikime sahip, iyi insan ilişkileri kurabilen, analitik düşünebilen, sorun çözme ve organizasyon yeteneği gelişmiş, hoşgörü, nezaket, saygı, dürüstlük gibi temel ve sosyal değerlere sahip, liderlik yeteneği olan yerli ve yabancı turistleri Türkiye’nin görülmeye değer yerlerine götürecek, bilgi verecek turist rehberlerinin ve nitelikli bireylerin yetiştirilmesi ve turizm endüstrisine kazandırılması hedefleri de bulunmaktadır. Bu anlamda öğrencilerimiz Turizm Rehberliği Bölümü ile yalnızca mesleklerine değil geleceklerine de hazırlanarak, doğru bir birey olarak hayata kazandırılırlar.
 
Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı
Doç. Dr. Serdar ÇÖP

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01