TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

1’inci Oğuz Atay Öykü Ödülü’nün Kazananları Açıklandı

08.09.2021 Çar 05:05

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Oğuz Atay Öykü Ödülü” yarışmasının kazananları açıklandı.

Oğuz Atay Yarışma - Haber Görseli
Türk edebiyatının usta kalemi Oğuz Atay adına, yazarın doğum yeri olan İnebolu’da Kültür ve Sanat Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Oğuz Atay Öykü Ödülü’nün kazananları açıklandı. Hüseyin Peker, Hasan Özkılıç, Hürriyet Yaşar, Altay Ömer Erdoğan ve Ercan Y. Yılmaz’dan oluşan seçici kurulun verdiği ortak karar neticesinde iki öykü ödüle layık görüldü.

Yapılan değerlendirme sonucu Tamer Hırca’nın kaleme aldığı “Hepimiz Bir Köşede” adlı öykü ve Usame Yördem’in kaleme aldığı “Altı Buçuk” adlı öykü bu yılın kazananları oldu. Yarışma neticesinde dereceye giren öyküler ile hazırlanacak olan anı kitabında yayımlanmak üzere ise Bahar Yaka’nın “Koku”, Refiye Nevra Akdemir’in “Beyaz Masa Örtüsü”, Mustafa Soyuer’in “Hesaplaşma”, Vicdan Efe’nin “Zülal”, Ferda Albağ’ın “Laneti Teyzem Bozdu”, Mehmet Galip Aksoy’un “Zeytin Ağacı”, Fulya Taşçeviren’in “Ağır Ölüm”, Behiye Sağlam’ın “Asiye”, Havva Evin Akay’ın “Elem Tere Fiş Kem Gözlere Şiş”, Zerrin Saral’ın “Minço’nun Demirci Çırağı” adlı öyküleri seçildi.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01