ULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETMECİLİK

Bölüm Başkanı'ndan Öğrencilerimize

11.06.2018 Pzt 03:14
Sevgili Öğrenciler,
 
Kurulduğu ilk günden itibaren İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, uluslararası arenalarda isim yapmış profesyonel akademik kadrosu, uluslararasılaşma hedefine uygun araştırma ve eğitim programları, teknik alt yapısı ile uluslararası alanda bilinen, bilime, teknolojiye ve ekonomiye evrensel boyutta katkıda bulunan ve donanımlı, entelektüel mezunlar yetiştiren bir fakülte olarak ülkemizde ve dünyada yerini sağlam bir şekilde almıştır. Sizler de o dünyanın bir parçası olmak, uluslararası arenalarda isim yapmak, farkındalık yaratmak ve başarılı projelere ortak olmak istiyorsanız seçiminizi İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden yana yapmalısınız. Seçimini çoktan yapmış olan sevgili öğrencilerimiz ise hepiniz kampüsünüze hoş geldiniz. Artık Gelişim’de gelişme ve değişme zamanı, hepinize bundan sonraki süreçlerde kolaylıklar ve başarılar dilerim.
 
Okulumuz Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik alanında, işletmecilik ve ticaretin uluslararası boyutunu inceleme, araştırma imkanı sunarak uluslararası iş dünyasının detaylarını ve inceliklerini öğretmektedir. Okulumuzda çok yönlü, kaliteli ve profesyonel bir eğitimle öğrencilerimizi küreselleşen dünyaya hazırlayarak, onlarla birlikte, ekonominin, teknolojinin ve bilimin sınırlarını keşfediyor daha da ileriye taşıyoruz. Bizler çağdaşlığın, uluslararası eğitim ve bilimin ışığında sınırlarımızı aştıkça başarılarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Bunları yaparken ulusal ve uluslararası işbirlikçilerimiz, araştırmalarımız ve uygulama merkezlerimiz öğrencilerimize çalışmalarında destek veriyor ve neticesinde öğrencilerimiz yalnızca ülke gelişimine değil dünya gelişimine fayda sağlıyorlar.
 
Öğrencilerimiz Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü ile işletme yönetimi, uluslararası ticaret, mikro ve makro ekonomi, muhasebe, e-işletme ve ticaret, finansal yönetim ve matematik, dış ticaret, işletme hukuku, girişimcilik ve KOBİ yönetimi, yönetim ve organizasyon, müşteri ilişkileri yönetimi, para ve banka, dijital pazarlama, dünya ekonomisi, iş sağlığı ve güvenliği lojistik ve tedarik zinciri yönetimi, çatışma ve kriz yönetimi gibi pek çok alanda detaylı bilgi ve becerileri kazanmaktadır. Elde ettikleri kazanımlar neticesinde mesleki yetkinler kazanırken, uluslararası platformlarda etkin rollerde bulunabilecek yapıya sahip olmaktadırlar. Kazandıkları iş ve ticaret hayatına dair yeterlilikleri, onların dünyada saygın ve statü sahibi, dünyaya ve gelişime açık, değer katan ve fikir üreten, yenilikçi, iş ve sosyal yaşama entegrasyonları güçlü, iletişimi becerileri, toplumsal sorumluluk duygusu ve yeniliklere karşı esnek olma özelliklerine sahip, küresel ticaret ortamında rekabet edebilecek  gerekli bilgi, beceri ve yeterlilikleri kazanmış, modern, çağdaş, akılcı ve girişimci eleştirel bireyler olarak yer etmelerini sağlamaktadır.
 
Biz İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü olarak olarak dürüst, çağdaş, yaratıcı, özgün ve kaliteli eğitim anlayışımızla öğrencilerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Hayalimiz her birinizin bu özelliklere sahip olmanız ve bu  yapının birer parçası olmanızdır…  

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölüm Başkanı
Prof. Dr. Mustafa KÖKSAL 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01