YENİ MEDYA VE İLETİŞİM

Bölüm Başkanının Mesajı

30.05.2018 Çar 01:04
YENİ MEDYA ve İLETİŞİM BÖLÜMÜ
 
Kıymetli Öğrencilerimiz,
 
Hepiniz geleceğinize çizmeye başlayacağınız, hayat boyu kendinize yol gösterecek kazanımları elde edeceğiniz ve hiç şüphesiz hayatınızın belki de en önemli dönüm noktası olacak üniversite hayatına hoş geldiniz. Sizlere bundan sonraki süreçlerde başarılar ve kolaylıklar dilerim.
 
Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte internet hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline geldi. Yemekten, sağlığa, bankacılıktan, giyime kadar hemen her türlü sektörde internet olmazsa olmazlar arasına girdi. Hal böyle olunca sektörler, markalar internetin nimetlerinden faydalanmaya, kendi içlerinde değişim ve dönüşüme gitmeye başladı. Bunlardan kuşkusuz en can alıcı, rekabetçi  ve etkileyici değişimi yaşayan sektör ise medya oldu.
 
İnternet asırlardır kullanılan medya araçlarını geleneksel medya olarak tanımladı ve yerine yeni iletişim araçlarını kazandırdı. Televizyon, gazete, radyo gibi klasikleşen medya araçları artık yerini bilgisayar, telefon ve tablet gibi teknolojik araçlara bıraktı. Böylece medya offline (çevrimdışı)  halden online (çevrimiçi) hale geldi. Online medya kullanıcılara pek çok özellik kazandırmasıyla birlikte okuyucu ve izleyici tarafından çok sevildi öyle ki okuyucu ve izleyici adları kullanıcı olarak değişti. Kullanıcılar artık yüksek iletişim ve etkileşim, hızlı haber alma, vatandaş gazeteciliği yapma, interaktif katılım gibi çeşitli imkanlar elde etti. Bu sayede yeni medya araçları internet kullanımının her geçen gün arttığı günümüzde yerini daha da sağlamlaştırdı.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim  Bölümü olarak bizler de çağın koşullarını göz önüne alarak iletişim alanında yaşanan bu büyük değişime ayak uydurduk. Yeni Medya ve İletişim  Bölümü ile öğrencilerimizi geleceğe en doğru, en hızlı ve en teknolojik olarak hazırlamaya başladık. Bu alandaki hedefimiz ise yeni iletişim teknolojileri alanındaki teknik gelişmeleri, yenilikçi anlayışla tüm yenilikleri takip eden, yeni medyayı etkin kullanan, yeni medya içerikleri üretebilen,  kültürel, sanatsal, ekonomik ve siyasal alanlarla arasındaki ilişkileri anlayan, açıklayan ve geliştirebilen, rekabetçi, girişimci, dijitali hayatının her alanında etkin bir biçimde kullanan ve entegre eden, çevresine ve topluma duyarlı, çağdaş, rasyonel ve eleştirel düşünebilen nitelikli bireyler yetiştirmektir.  
 
Bu amaçla uluslararasılaşma standartlarında verdiğimiz eğitimlerle okulumuzdan mezun olduğunuzda, hepinizin medya sektörünün aranan nitelikli insanlarından olmanızı temenni eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Dr. Öğr. Üyesi Sezgin SAVAŞ

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01