YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

28.05.2018 Pzt 01:41
Sevgili Öğrencilerimiz ve Öğrenci Adaylarımız,
 
Geleceğin meslek profesyonellerini ve saygın insanlarını yetiştiren İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne hepiniz hoş geldiniz. Büyük hayallerle başladığınız üniversite hayatınızın aynı devam etmesini diler, tüm yaşamınızda başarılar dilerim.
 
Teknolojinin hızla ilerlemesi ve hayatımızın her alanına yerleşmesiyle birlikte önemli bir alan haline gelen ve geleceğin aranan nitelikli insanlarını yetiştirmeye aday olan Yönetim Bilişim Sistemleri önemini her geçen gün artırmaktadır. Şirketler, küçük çaplı işletmeler vb. yapılar kendileri ve gelecekleri için teknolojiyi bünyelerine entegre etmeye başladı. Bu entegrasyon sonrası Yönetim Bilişim Sistemleri’ni etkin kullanan, uluslararasılaşma stratejisine uygun, teknolojiyi ve çağı yakalayan işletmelerin ve tüm sektörlerin güçlerine güç katması, daha fazla büyümesi ve değişime hızlı ayak uydurması için bu alandaki nitelikli bireylere olan ihtiyacı da hızla arttı.
 
Yönetim Bilişim Sistemleri bölümümüzde sektör ihtiyacı doğrultusunda öğrencilerini donanımlı, rekabetçi, yenilikçi, girişimci, çağdaş, sektör koşullarını bilen ve analiz edebilen, sorunlar karşısında üretici, stratejik adımlar atan nitelikli bireyler olarak yetiştirmekte ve amaç doğrultusunda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Okulumuz, çağdaş yönetim anlayışı ile hareket ederek, gelişimi ve değişimi kendisinin ve hayatının felsefesi edinmiş profesyonel akademik kadro ile çalışmaktadır. Akademik kadromuz sahip olduğu vizyonu, bilgi ve deneyimlerini, uluslararası standartlardaki ders metotları ve içerikleri ile harmanlayarak öğrencilerine dünya standartlarında eğitim imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla sunulan tüm bu imkanlar ışığında öğrencilerimiz mezun olduklarında sektör için vazgeçilmez birer insan kaynağı olacaklardır.
 
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde eğitim gören öğrencilerimiz meslek hayatları için pek çok kazanımı elde edeceklerdir. Bilişim ve bilgisayar temel kavramları, bilişim teknolojileri ve ilişkili sektörlerde veri bilimi yetkinliği, yönetim ve bilişim sistemlerinin tasarlanması, yönetilmesi, enformasyon teknolojileri, sistem analizi ve algoritmalar, veri tabanı ve veri uygulamaları, mikro ve makro ekonomi, veri ve metin madenciliği, e-işletme ve ticaret, veri analizi, ileri web tasarımı, bulut bilişim sistemleri ve elektronik yayıncılık öğrencilerimizin kazanım elde edecekleri yalnızca bazı disiplin ve konulardandır. 
 
Okulumuz, sahip olduğu ilke ve inkılaplar ışığında hareket edip, öğrencilerine yalnızca mesleki dersleri değil hayat derslerini de öğreterek onları geleceğe sağlam bir şekilde hazırlamaktadır. Bu vesile üniversite tercihi yapacak tüm öğrencilerimizi okulumuza, okuldan da öte eğitim yuvamıza davet eder, Gelişim’li olmanın ayrıcalığını yerinde yaşamanızı dilerim.


Dr. Öğr.Üyesi Didem Tetik Küçükelçi
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü
Bölüm Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01