6. Uluslararası Ortadoğu Sempozyumu 18 Mayıs'ta Yapılacak

6. Uluslararası Ortadoğu Sempozyumu 18 Mayıs'ta Yapılacak

16.03.2021 Sal 08:14

İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyasal Araştırmalar Merkezi (IGUSAM) ve Türk – Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA) tarafından düzenlenen “Orta Doğu’da Sosyo – Politik Değişim” başlıklı Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu’nun altıncısı bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

6. Uluslararası Ortadoğu Sempozyumu
Orta Doğu bölgesi hem bölgedeki küresel güç mücadelesine hem de bölge ülkeleri arasında yaşanan etnik ve mezhep temelli çatışmalara ve bu çatışmaların yarattığı siyasal boşluktan doğan terörizm ve mülteci krizlerine bağlı olarak uzun süredir uluslararası politikanın odağında yer almaktadır. Yaşanan tüm mücadele, çatışma ve krizler, Orta Doğu bölgesinin sürekli olarak siyasal, ekonomik ve sosyal açıdan değişime uğramasına neden olmaktadır. Bölgedeki sosyo-politik değişimlerin analizlerinin doğru yapılması için bölgenin dinamiklerinin dikkatli bir şekilde incelendiği araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu bağlamda, 2020-2021 akademik yılı bahar döneminde İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, İGUSAM ve TASCA tarafından Google Meet üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecek olan VI. Orta Doğu Sempozyumu, birçok farklı ülkeden akademisyenlerin ve araştırmacıların katkılarıyla “Orta Doğu’da Sosyo-Politik Değişim” konusunu çözüm odaklı bir yaklaşım çerçevesinde incelemeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, bölgedeki değişimlerin nedenlerini siyasal, toplumsal, tarihsel, ekonomik ve kültürel açıdan incelemek suretiyle bölgedeki sosyo-politik yapının geçirdiği değişimlerin ortaya konulması amaçlanmaktadır.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye https://ortadogu.gelisim.edu.tr/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

18 Mayıs 2021 Salı günü yapılacak olan oturumlara katılım için Google Meet bağlantısı: meet.google.com/aoj-npea-twe


6.ortadoğu

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01