İGÜ heyeti Ukrayna Bağımsızlık Günü etkinliğinde yer aldı

İGÜ heyeti Ukrayna Bağımsızlık Günü etkinliğinde yer aldı

25.09.2019 Çar 06:47

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Ukrayna Bağımsızlık Günü kutlamasına katıldı. Çoğunlukla konsoloslukların davet edildiği kutlamada Türk yükseköğretimini temsilen yalnızca İGÜ yer aldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Ukrayna Bağımsızlık Günü Daveti
Sürekli Eğitim Merkezi (İGÜSEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Fuat Tuncer, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ümit Alkan ve İGÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü’nden Müberra Bayçöl’ün katıldığı davette,  Ukrayna ile yapılacak iş birlikleri üzerine görüşüldü.

Türkiye’yi ve Türk yükseköğretim sistemini en iyi şekilde temsil etmek için çalıştıklarını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Ümit Alkan, Ukrayna ile yapılacak ikili anlaşmalar ve iş birlikleri üzerinde durduklarını belirtti. Alkan, “Üniversitemizde planlanan uluslararası sempozyumlara ve bilimsel projelere katılım sağlayacaklar. Birçok projede birlikte olacağız. Son olarak Mühendislik Mimarlık Fakültemizin 3 programı Amerikan akreditasyon kuruluşu ABET tarafından akredite edildi. Bu sayede uluslararası akreditasyona sahip programlarımızın sayısı 57’ye çıktı. Bu sayıyla bir Türkiye rekorunu elimizde bulunduruyoruz. Uluslararasılaşma alanında yaptığımız atılımlar fark yaratıyor. Her yıl daha çok uluslararası öğrenci alıyoruz” şeklinde konuştu. 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01