İİSBF Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü AT Yapım Film ve Prodüksiyon Hizmetleri ile Dış Paydaş Oldu

İİSBF Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü AT Yapım Film ve Prodüksiyon Hizmetleri ile Dış Paydaş Oldu

19.04.2021 Pzt 11:11

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü AT Yapım Film ve Prodüksiyon Hizmetleri ile dış paydaş protokolü imzaladı.

İİSBF Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü AT Yapım Film ve Prodüksiyon Hizmetleri ile Dış Paydaş Oldu
“Sinema ve Televizyonda Yönetim” anlayışıyla hareket eden bölümümüz ile alanında ulusal ve uluslararası önemli işlere ve projelere imza atmıış olan Atyapım Film ve Prodüksiyon Hizmetleri ile gerçekleştirilen protokol çerçevesinde; atölye çalışmaları, staj olanaklarının yaratılması ve karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunulması hedeflenmektedir.
 
Atyapım Film ve Prodüksiyon Hizmetleri, 2008 yılında yönetmen/ senarist/ yapımcı Atalay Taşdiken tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Öncelikli hedefi sinema alanında yapımlar üretmek olan Atyapım, aynı zamanda süreç içerisinde nitelikli TV yapımları ve belgeseller de yapmaya başlamıştır.

Atyapım, kuruluşunun 1. yılında dünya çapında sinema alanında çok ses getiren Mommo / Kız Kardeşim filmine imza atarak alanında büyük başarı göstermiştir. 2011 yılında başlayan ve 2012 yılında 40. Bölüm ile sonlanan Küçük Hanımefendi dizisi ile dizi yapımcılığı da üstlenmiş olan firma, sonrasında 2012 Eylül ayında TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan “Böyle Bitmesin” dizisi ile de önemli başarılar elde etmiştir.

Ardından gelen süreçte, Meryem, Arama Moturu, Kar Kırmızı gibi sinema filmleri ile de adından söz ettiren Atyapım, bir yandan sinema sektöründe büyük projelere imza atarken bir yandan da TRT 2 ekranlarında yayınlanan ‘Tarihin Ruhu’ gibi projelerle TV yapımları üretmektedir.

TV ve sinema yapımlarının yanı sıra özgün dokümanter belgeseller de üreten Atyapım ‘Ah Yalan Dünya’da’ adlı Neşet Ertaş belgeselinin ve sinemanın topraklarımıza gelişini konu alan ‘Bırakın Çocuk Oynasın’ adlı belgesellerin yapımını da üstlenmiştir.

Deneyimli yazı ve yapım ekibiyle sürekli yeni projeler üreten Atyapım, kalıcı, nitelikli ve özgün projelerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01