Dekan'ın Mesajı

Dekan'ın Mesajı

Teknolojik gelişmelerin her gün yeni bilgi, ürün ve hizmeti insan kullanımına sunması, toplumsal yaşantının hızla değişmesine neden olmaktadır.  Bu süreçte toplumlar, yereli koruma ve değişen dünya düzenine uyum sağlama için yoğun çaba harcamaktadırlar.
 
Değişime uyum sağlayabilme çabaları, yeni eğitim modellerine, yeni eğitim kurumlarına ve geleceğin uzmanlarını eğitecek yenilikçi eğitim kadrolarına ihtiyacı artırmaktadır. Günümüz yükseköğretimi, mesleki yeterliliğin ispatı olan diplomanın yanı sıra, öğrencinin kendi kazanımları ve öğrenmelerini de dikkate alan ve öğrencinin ilgi duyduğu ve yönelmek istediği değişik alanlardaki yeterliliklerini belgeleyen sertifika programlarını da eğitimin bir parçası olarak gören bir anlayışa sahip olmaya başlamıştır. 
 
Yeni nesil üniversiteler arasında yer alan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin genç ve dinamik bir fakültesi olan İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun bireyleri yetiştiren bir eğitim kurumudur.
 
Eğitim misyonumuz, sosyal, ekonomik ve politik gelişmeleri yakından takip eden ve bu alanlara yön veren, toplumsal ve etik değerlere duyarlı, sorumluluk sahibi, girişimci ruhlu, istihdam edilme aşamasında tercih edilir olan, bulunduğu çevreye karşı sorumluluk hisseden, çok kültürlülüğe saygılı, yenilikçi özellikleri gözeten ve tüm bu unsurları sürdürülebilir kılmayı amaçlayan bireyler yetiştirmektir.
 
Eğitim vizyonumuz ise, eğitimin kalitesini sürekli yükselten, bilimsel bilgi üreterek bilimsel gelişmelere öncülük eden, ulusal ve uluslararası projeler geliştiren, paydaşlarla uzun vadeli işbirliğini sürdüren, alanında öncü bir fakülte olmaktır.
 
Üstlendiğimiz misyon ve amaçladığımız vizyon çerçevesinde, hedeflerimize Alman akreditasyon kurumu AQAS tarafından akredite edilen 8’i İngilizce, 17’si Türkçe eğitim veren toplam 25 programla emin adımlarla ilerlemekteyiz.
  
Tüm öğrencilerimize başarı dileklerimle….


 

Prof. Dr. Kürşat Yalçiner
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01