İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Turizm Rehberliği
 Turizm, dünyanın ekonomik iyileşmesinin merkezinde yer alacak


Seyahat ve Turizm özel sektörü, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi'nin (WTTC) Bali, Endonezya'da Yirmiler Grubuna hitap ettiği bugün G20 Turizm Bakanları toplantısına davet edildi.


Kritik toplantıda yaptığı konuşmada, WTTC Başkanı ve CEO'su Julia Simpson, Travel & Tourism'in iki yıldan fazla bir süredir acı çekmesinin ardından toparlanırken, tam bir iyileşme sağlamak ve sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için kamu ve özel sektör arasında daha fazla işbirliğine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Simpson, Bakanlara, önümüzdeki 10 yıl içinde küresel ekonominin iki katı hızda büyüyeceği için Seyahat ve Turizmin dünyanın ekonomik iyileşmesinin merkezinde yer aldığını söyledi.

WTTC'nin en son araştırması, COVID-19'un Seyahat ve Turizm üzerinde yıkıcı bir etkisi olmasına rağmen, önümüzdeki on yılda dünya çapında 126 milyondan fazla iş yaratılmasıyla geleceğin parlak göründüğünü gösteriyor.

Araştırmaya göre, bu işlerin üçte ikisi G20 ülkelerinde yaratılacak ve 2032 yılına kadar 82 milyon Seyahat ve Turizm işi üretilecek.