İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI (İNGİLİZCE)

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

28.05.2018 Pzt 05:24
Kıymetli Öğrenciler ve Öğrenci Adayları,
Heyecanla adım attığınız okulumuza hepiniz hoş geldiniz. Diliyorum ki mezun olduğunuz ana kadar heyecanınız ilk günkü gibi devam eder. Hepinize şimdiden tüm hayatınızda kolaylıklar ve başarılarla dolu yıllar temenni ediyorum. Dünyayı yakalamak, dünya ile entegre olup, başarılı bir birey olarak gelecekte yer almak için kuşkusuz dil büyük önem arz etmektedir. Ekonomiden, sanayiye, bilimden, teknolojiye kadar her alanda büyük önem arz eden dil, iletişimin ve entellektüel gelişimin hızlandırıcı bir parçası olmuştur. Bu doğrultuda dünya, küreselleşme yolunda daha hızlı değişim ve gelişim sağlayabilmek adına ortak bir dil kullanımını yaratmış, böylece İngilizce’yi dünya dili haline getirmiştir. Bugün dünyanın en çok konuşulan dili İngilizce, çağdaş yaşamı yakalamamızı sağlarken, bireyleri, toplumları ve ülkeleri de yakından tanımamızı sağlamıştır.

Bu doğrultuda İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü olarak amacımız, dört yıllık eğitim-öğretim sürecinde çok çeşitli, kaliteli, profesyonel, zengin ve dünya standartlarında ders içerikleriyle öğrencilerimize hem İngiliz dilini hem de İngiliz edebiyatını, romanıyla, şiiriyle, tiyatrosu ve felsefesiyle derinlemesine irdeleyerek öğretmektir. İngilizce’nin mekanik olarak öğretilmesine karşı bir eğitim kurumu olarak, İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı, felsefe, sosyoloji gibi batı kültürünü en iyi şekilde anlatabilecek birçok branştan yardım alarak öğretmekteyiz. Dili aynı zamanda da kültürel ve tarihsel olarak da incelemekteyiz. Uygulamalı ve karşılaştırmalı profesyonel eğitim modelimizi, en son literatür ve yaklaşımları takip ederek, son teknoloji teknik ekipmanları kullanarak taçlandırmaktayız. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü olarak bir yandan öğrencilerimizi mesleklerine daha iyi hazırlarken diğer yandan küresel köy haline dönüşen dünyayı yakından takip ederek, tek kültürle, tek dille sadece kendi alışkanlıklarımız, eğitim modelimiz ve düşünce yapımızla başarılı olamayacağımızın altını çizmekteyiz.

 
Farklı kültürleri öğrenmek, onları anlayabilmek için dünya dili olan İngilizceyi çok iyi bilmek zorundayız. Bu bölümün en büyük farkı öğrencilerini bu yeni “çok-uluslu” ve “çok-kültürlü” ilişkilere hazırlıyor olmasıdır. Önümüzdeki yıllarda, dünya dili İngilizceyi çok iyi bilenler değil, dil ile birlikte insanı anlayabilen, birilerine dokunabilen insanlar başarılı olacaktır, bu da ancak İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü sayesinde gerçekleşecektir. Siz değerli öğrencilerimizi başarılı olmanız, dünyayı yakalamanız adına bu çok yönlü ve çok kültürlü dünyayı bizimle birlikte yürümeye davet ediyorum.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01