İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı
 Agatha Christie’nin Dünyaca Ünlü Kitapları Çizgi Romana Aktarıldı


Dünyanın en çok okunan polisiye yazarlarından Agatha Christie’nin dünya çapında baskı rekorları kıran Doğu Ekspresinde Cinayet, Kütüphanedeki Ceset ve Gizli Düşman adlı kitapları çizgi romana aktarıldı.


Eserleri 45 dile çevrilen ve kitap satışları milyarları bulan ünlü polisiye yazarı Agatha Christie’nin en sevilen kitaplarından üçü yepyeni bir formatla okurların beğenisine sunuldu. Agatha Christie’nin ünlü eserlerinden Doğu Ekspresinde Cinayet, Kütüphanedeki Ceset ve Gizli Düşman adlı kitapları çizgi romana aktarıldı.

Doğu Ekspresinde Cinayet, Benjamin von Eckartsberg tarafından çizgi romana, Chaiko tarafından çizgiye aktarıldı. Kütüphanedeki Ceset’in aktarımı Dominique Ziegler imzasını taşırken kitaptaki çizimler Oliver Dauger’ın kaleminden çıktı. Gizli Düşman’ın çizgi romana aktarımını ve çizimlerini ise Emilio Van Der Zuiden yaptı.  Çizgi romanlardan Doğu Ekspresinde Cinayet ve Gizli Düşman’ı Gökçe Yavaş, Kütüphanedeki Ceset’i ise Berrak Kayaoğlu Türkçeye tercüme etti. Çizgi romanlar, Altın Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Özellikle çizgi roman ve polisiye seven okurlara bu üç kitabı öneririz.