İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası Ticaret Ve Finansman Erasmus+ Öğrenci Değişimi
Erasmus (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) Programı, Avrupa ülkeleri arasında öğrenci değişim programı olup 1987'den bu yana devam etmektedir.

 

Erasmus Programı ile, 3-12 ay süresince başka bir ülkede eğitiminize devam edebilirsiniz. Bu değişim süresince Avrupa Birliği, kaynakları doğrultusunda sağlayacağı hibe ile size destek olmaktadır. Program süresince alacağınız derslerin döndüğünüzde intibakı yapılacak olup, bu sayede dönem kaybı yaşamadan 1 veya 2 döneminizi başka bir Avrupa ülkesinde geçirebilirsiniz.


BAŞVURU KOŞULLARI
 
Her akademik yılı için başvuru şartlarında farklılıklar olabilmektedir. Bu nedenle güncel şartlar, ilgili akademik yıl için duyurulan ilan metninde belirtilmektedir. Bununla birlikte genel esaslar aşağıdadır.  
 
1.       Öğrencinin programa katılacağı dönemde en azından ikinci sınıf olması & mezuniyet öncesi en az 30 ECTS değerinde denkliği yapılabilecek dersin bulunması,
 
2.       Genel not ortalaması (GNO)'nın Önlisans/Lisans seviyesinde en az 2.20/4.00, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde ise en az 2,50/4.00 olması.
 

 

Not:  Hareketliliğe katılacak öğrencilerin tam zamanlı olması ve eğitim alacağı dönem için 30 ECTS (AKTS) kredisini takip edebilecek ders yükünün olması gerekmektedir.


Erasmus ile ilgili ayrıntılı bilgiler için tıklayınız.Erasmus Bölüm Koordinatörlüğü

Koordinatör: Arş. Gör. Sedef ÇEVİKALP


Bölümümüzün Erasmus+ Çerçevesinde Anlaşmalı Olduğu Üniversiteler 
University of Pisa
Web Sitesi:https://www.ec.unipi.it/

Nuertingen-Geislingen University
Web Sitesi: 
https://www.hfwu.de/

Polytechnic Institute of Coimbra
Web Sitesi
:https://www.ipc.pt/ipc/

Comenius University in Bratislava
Web Sitesi:
https://uniba.sk/en/international-relations/incoming-students/erasmus/

University of Rijeka
Web Sitesi:
https://uniri.hr/en/home/

Detaylı ikili anlaşmalar listesi  için tıklayınız,  Erasmus İkili Anlaşmalı Okullar Listesi