İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme (İngilizce)
 Bir Şirkette En Uzun Kaç Sene Çalışabilirsiniz? Gelin 84 Yıldır Aynı Şirkette Çalışan Walter ile Tanışın


Ne kadar süredir aynı şirkette çalışıyorsunuz? Beş yıl mı? Belki On? Walter Orthmann, 6 Ocak 2022 tarihi itibariyle aynı şirkette 84 yıl 9 gün çalıştı. Bağlılığı, disiplini ve tutkusu onu sevdiği şeyi yapmaya devam etmeye itti ve sonunda aynı şirketteki en uzun kariyer için Guinness Dünya Rekoru'nu kazandı.


ReneauxView'de 84 yıl 9 gün çalışan Walter’a organizasyon bu yıl ona aynı şirkette en uzun kariyer için dünya rekorunu verdi. Walter Orthmann, 17 Ocak 1938'de Brezilya'nın Santa Catarina kentindeki Industrias Renaux S.A.'da on beş yaşındayken nakliye asistanı olarak çalışmaya başladı (şimdi ReneauxView olarak biliniyor). Evdeki maddi sıkıntılar nedeniyle ailesine destek olmak için çalışmaya başlayan Walter, iş başvurusunda bulunmak için annesiyle birlikte dokuma fabrikasına gitti ve Alman diline olan güçlü hakimiyeti sayesinde işe alındı. O zamandan beri aynı şirket olan ReneauxView için çalıştı.

 

Bu şirket bünyesinde 1950'lerde ülke çapında seyahat etmeye başladı ve çeşitli yerlerden ve kültürlerden insanlarla tanışma fırsatı buldu. Sürekli hareket halinde olmaya ve arkadaşa dönüşen müşterilerle güçlü bağlar kurmaya alışır oldu. 84 yıllık görev süresi boyunca şirkette, ülkede ve dünyada birçok değişime tanık oldu. Sonuç olarak güncel kalmanın ve farklı durumlara uyum sağlamanın işinin en önemli yönlerinden biri olduğunu fark etti.

 

Walter ise bugünün gücüne inandığını belirterek birçok unutulmaz an ile rekorlar kıran bir kariyere sahip olduğunu söylüyor. “Önceden plan yapmıyorum ve yarınla ilgilenmiyorum. Tek umursadığım uyanmak, giyinmek, egzersiz yapmak ve yarın işe gitmek; ne geçmişle ne de gelecekle değil, şimdiyle meşgul olmanız gerekiyor. Önemli olan şimdiki an. O halde başlayalım!.”