İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi - iisbf@gelisim.edu.tr


 İGÜ’den sürdürülebilirlik temalı Gençlik Projesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesi ortaklığıyla yürütülmekte olan 2023-2-TR01-KA154-YOU-000168129 KA154 Erasmus Gençlik Projesi’nin ilk adımı olarak “Atık Toplama ve Doğa Yürüyüşü” etkinliği gerçekleşti.
19 Mayıs 2024 tarihinde Büyükçekmece Abo Bayram Parkı’nda çevre koruma ve güzelleştirme farkındalığını artırmak için gerçekleştirilen etkinliğin amacı gençleri karar alma sürecine dâhil ederek sürdürülebilir çevre konusunda farkındalık oluşturmak.

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla öne çıkan İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), proje kapsamında sürdürülebilir çevre teması çerçevesindeki uygulamalar gerçekleştirerek gençlerde bilinç uyandırılması adına bir web sayfası, seminer, güzel atık yönetimi örnekleri, yarışma ve atölyeler planladı. Çevre temizliğinden bilinçlendirici seminerlerin gerçekleştirildiği etkinlik gençler tarafından yoğun ilgi gördü.

Etkinlik kapsamında bilinçlenen gençler sürdürülebilir çevre konusunda dijital açık kaynaklı içerik oluşturacak. Gençlerin dijital yeterlilikleri ve medya okuryazarlığıyla demokratik yaşama katılma kapasiteleri artırılması planlanan etkinlik kapsamında; gençlerle yöneticiler bir araya gelmesi için karar alıcılara ve müzelere ziyaretler gerçekleşecek.

igü okul foto

Haberler

Tüm Haberler